Něco historie KORZA:

 

Mýtus, že jsme chtěli napodobit Cimrmana a jeho mistrovský kousek, jak přinést Pražanům moře je naprosto pravdivý. Skutečnou inicializací Korza byla věta vyřčená u prvního stolu v Hauzu někdy mezi třetím až sedmým pivem, totiž: „Když Cimrman moře do Prahy, tak Spolek Karlův most do Příbrami!"

Původní Korzo mělo být naprosto nenáročnou záležitostí - přijdou muzikanti, sednou si na "most" Dvořákova nábřeží, doplní je kreslíři, kejklíři, pouliční umělci, výrobci keramiky a šperků. Na začátku uděláme stánek s pivem a lidi přijdou, budou korzovat a všichni budeme spokojeni.

Dopadlo to výborně, přišli lidi, novináři - psalo se o nás všude možně a poprvé v Příbrami vystupoval s commedia dell arte Tomáš Bílek. Ano, ten Bílek z Gymplu pod Svatou Horou.

Psali o nás: http://www.rozhlas.cz/strednicechy/aktualne/_galerie/740116?type=image&pozice=2
                                              

Druhý ročník ozdobil Švajneraj a Origami. Měli jsme flašinetáře a duo Pedál, které hrálo ještě dávno po skončení a vyklizení celého nábřeží. Podívejte se na fotky: http://spolekvectvrtek.rajce.idnes.cz

/Korzo_Obora_-_Horejsi_Obora_v_Pribrami_28.5.2011/

KORZO 2012 bylo ve znamení slunečného počasí a veliké premiéry hudebního jukeboxu Pindy z Gyndy. Těm jsme pak předali diplom Objev roku 2012. Konečně, podívejte se sami: https://www.youtube.com/watch?v=6-lZnVt_zZ0

V pořadí čtvrté Korzo se konalo poslední sobotu v květnu 2013. Kromě tradičních vystupujících se ukázali Uninvited, Teatro Truhla a hlavní hvězdou pak El Chico Checo De Million Dolar Mercedes Band. Počasí nás chtělo naštvat, ale byli jsme hrdí budžesové a vytrvali jsme. https://www.youtube.com/watch?v=I6qcntnCST4

Jestliže jsem si stěžoval na počasí v roce 2013, pak o rok později jsme teprve dostali seshora za uši. Dopolední slejvák se naštěstí přesunul do Brd a Lakuna na závěr dala zapomenout všem příkořím. Za zmínku stojí premiéra Polévkového Šenku a namazaných chlebů se škvarkama (a mnohým dalším) od Gruntu. Polévka a chleba jsou už dnes poznávacím znakem každého Korza.

http://www.pribramsko.eu/korzo-obora-dve-prutrze-mracen-a-pak-slunicko-fotogalerie-5568

Napsat něco o loňském Korzu je těžké, protože si to ještě pamatujete a nemůžu vám věšet bulíka. Ale aspoň to hlavní v bodech - Pakáš, Závodní ovce, Hvězdné dálky a Ruda Hancvencl, O. K. mžik, Annanna´s a hlavně tisíce diváků v novém rekordu KORZA.

Podívejte se: https://www.youtube.com/watch?v=1xPnR6l6Mxc

 

 

 

I po roce nám chodí fotky:

 

 

 

Vlastní pivo? Ano, máme!

 

 

 

Námořnická trička? Ano, máme! Napište si o něj.

Doporučujeme:

 

 

 

 


Dostali jsme medaili:

http://www.pribramsko.eu/-4881

Foto

   

 

 

Posledních pár kousků audioknihy je k dostání v kanceláři Brdského Spoje

 

KDO JE TO?

(Vypadá to, že zároveň máme vítěze v soutěži o masovou fotku v trikách - Landšmít 2011)

 

Slušivá trička pro letošní léto za dvě stovky! 

A pozor AKCE 1 +1 za pouhých osm padesátikorun!!!

ROCKOVÁ LIGA 2011 - rozhovor s "otcem zakladatelem" - Petrem Vašinou

Proč vůbec Liga? Jak vás to napadlo a proč?

Dlouho jsem měl pocit, že je v Příbrami málo bigbítových scén, kde by se hrálo. Přitom v databázi Milana Hrudky jsem objevil přes 40 kapel.

Vloni v červnu se uskutečnil na Estráďáku festival, kde hrála spousta nově oživlých kapel, byla škoda aby některé z nich nepokračovaly a tak jsem přemýšlel kde. Nakonec mě napadla Restaurace U Pletánků. S nápadem jsem se svěřil Davidovi Drozdovi, diskutovali jsme a nakonec z toho vylezla soutěž. Začali jsme s Davidem Drozdou a Markem Kočovským připravovat propozice a shánět kapely. Sešli se s Milanem Hrudkou, který do našich idejí razantně vstoupil s připomínkami a  21.ledna2011 se historicky prvním účastníkem PRL stali Magor City Orchestra.

Liga má u Příbramáků veliký úspěch, jak je to možné?

Pravděpodobně jsme se opravdu trefili do díry v nabídce. Navíc diváctvo poměrně kvituje  žánrovou pestrost jednotlivých kol a kapelám to šlape.

Co se vlastně v soutěži dá vyhrát?

Snažili jsme se poskytnout kapelám (všechny hrají bez nároku na honorář) solidní ozvučení a od druhého kola i osvětlení, aby se na jevišti cítili co nejlépe. Spojil jsem se s organizátory mezinárodní Skutečné ligy Rock&Pop, zda by naše soutěž mohla být jakýmsi předkolem k jejich soutěži. Souhlasili a poskytli pro vítěze PRL divokou kartu do čtvrtfinále tzn. mezi 24 nejlepších kapel z asi 300 přihlášených.

Takže, příští ročník bude, že?

Vzhledem k tomu, že zatím zájem o ligu je a Skutečná liga kvůli nám změnila propozice, tak s pokračováním počítáme. Letos proběhnou ještě 3 kola a na červenec plánujeme festival na otevřené scéně na Nováku, kde by se z každého kola měla prezentovat jedna kapela plus host z finále Skutečné ligy, snad na to seženeme prostředky. Další ročník začne v září  a bude mít opět šest kol. Zúčastnit se může kterákoliv amatérská kapela z Příbrami a okolí tzn i ta která již v předchozím ročníku soutěžila. Kromě vítězné skupiny – tu rádi pozveme jako hosta. Další informace, propozice, přihlášky a výsledky najdete na Rock Action.

Více najdete zde: http://rock-action.webnode.cz/

EXPEDIČNÍ KAMERA 2011                                                                     

Český reprezentant v jachtingu - David Křížek (vlevo) vzbudil zasloužený ohlas svým vyprávěním.  A my můžeme jenom potvrdit, že ti, co něco umí, jsou také lidsky příjemní. Davide, děkujeme a těšíme se na tvé povídání někdy v rámci cestopisných přednášek.

Vpravo sedí hlavní původce Expediční kamery v Příbrami - Michal Gerčák. Nejen profesionální organizátor, ale i skvělý moderátor.

 

VÝSLEDKY 2. PŘÍBRAMSKÉHO SLALOMU

najdete v archívu

Za rok se na vás těšíme. Organizátoři


 

Rocková liga má první kolo za sebou. Všechny zásadní informace jsou zde:http://rock-action.webnode.cz/pribramska-rockova-liga/

12. 7. 2010

SPOLEK ÚSPĚŠNÝ V ZAHRANIČÍ!

Že se o Spolku v Příbrami ví, je nám známo. Seriózní pověst organizace, která slovu "kultura" vrátila původní význam, nás dokonce donutila přijmout Etický kodex Spolkaře. EKS jasně stanovuje ústrojovou kázeň členů, pohyb a chování na veřejnosti a ukládá Spolkaři plnit denně nejméně 3 dobré skutky. Spolci jsou tak právem  obyvateli města Příbramě považováni za vzor pro ostatní.

Jiný by to čekal, ale my jsme ve své skromnosti překvapeni až užaslí. Nevěnovali jsme přílišnou pozornost zájmu slečny Elkészítési Javaslat, která nás fotografovala na Korzu Obora a bez skrupulí jsme dokonce odpovídali na všetečné otázky milého děvčete.

Jaké bylo naše překvapení, když nám v poště přistála tlustá obálka s několika výtisky letního speciálu NÖK LAPJA (Svět žen -maďarská obdoba Vlasty), který je téměř celý věnován Spolku ve čtvrtek. Na šesti stranách líčí redaktorka (!) Elkészítési historii Spolku a jeho dopady na život v Příbrami a Česku. Kromě nadšené reportáže se autorka ptá, jestli i Maďaři dozráli pro vznik podobného spolku a vyzývá radnici v Budapešti k navázání spolupráce s "csütörtöki jelenség" - čtvrtečním fenoménem, jak Spolek nadšeně označuje.

Stále ještě dokončujeme překlad celé reportáže, se kterým vás seznámíme v nejbližší době. Pro nedočkavé mám informaci z redakce, že NÖK LAPJA se v Česku prodává v cestovní kanceláři Čedok.

 

9. 7. 2010

Anketa o nejúspěšnější spolkové pořady je minulostí a zde jsou tři nejlépe hodnocené programy:

1. místo           Jan Spálený trio (komorní pořad v D - clubu v květnu 2010)

2. - 3. místo    Příbramský slalom (závody v alpském lyžování v zimním středisku Padák v únoru 2010)

                         Korzo Obora (setkání kumštýřů , aneb Karlův most v Příbrami v květnu 2010)

 

a jedeme dál:  Máme definitivní termín pro přednášku, promítání, povídání a autogramiádu s  režisérem, producentem a držitelem prestižní ceny Ministra životního prostředí ČR - Stevem Lichtagem v pořadu Dobrodružství oceánů. Bude se konat v příbramském kině ve středu 22. září. Samozřejmě, že informace budeme doplňovat. Sledujte náš web.    

 

11. 6. 2010

Gratulujeme vítězce Zdence Hadrbolcové ze Svitav, která jako jediná poznala, že fotografie vydávaná za "letní spolkový výbor" je ve skutečnosti momentkou z natáčení pokračování oblíbeného seiálu PLR " Čtyři z tanku a pes". Posíláme tank a přejeme štěstí v dalším kole, kam Zdenka jako jediná postoupila. Hraje se tentokrát o Panzerfaust!!! Soutěžní otázka je: Kdo je kdo? Aneb, přiřaď jména filmových hrdinů k našim hercům. Jako nápovědu uveřejňujeme pomocnou fotografii.

 

7. 6. 2010

LETNÍ SPOLKAŘENÍ

Přestože budeme letní měsíce víceméně věnovat nabírání svalové hmoty a tvorbě zásob na zimu, rozhodli jsme se zabránit lenošení nechutnému několika bohulibými akcemi.

Pochod na kótu 718,8 a výstavba radarové základny:  stále ještě probíhá nábor účastníků/odbojářů, kteří se nebudou bát o prodlouženém víkendu nastavit vlastní krk při spuštění Radarové základny v Brdech. Během následujících 12 dnů bude soupiska bojovníků uzavřena a termín diverzní akce oznámen.

Natáčení videoklipu: Probíhají kamerové zkoušky zájemkyň k natáčení lehce erotického klipu na hudbu KISS. Další zájemci obého pohlaví vítáni!

Pochod blondýn za světový mír: politicko-kulturní událostí letošního léta bude pochod blondýn celého světa "Za světový mír a větší hemživost". Sledujte naše zpravodajství a připravte si vhodné transparenty, které jsou podmínkou k účasti.

Na fotografii přikládám členy letního spolkového výboru během přestávky pravidelného zasedání:

 

 

2. 6. 2010

STŘÍZLIVÉ ZHODNOCENÍ KORZA OBORA

Nastal čas napsat několik vět k akci, která se stane každoročním zásadním  příspěvkem do zlatého fondu kultury v Příbrami.

Organizátoři jsou přesvědčeni o nezastupitelné roli občanské společnosti v životě našeho milého města. Organizovaných akcí a kultury je v Příbrami sice dostatek, ale pasívním konzumováním nabízeného město neožije. Proto neustále hledají možnosti, jak nabídnout něco nového, neotřelého a životaschopného. KORZO OBORA ukázalo, že je prostě možné oživit veřejný prostor jinak, než jen nabídkou cetek, cukrové vaty a pofiderních keramických hrnků.

Spolek chtěl přinést "jinou" kulturu. Kulturu skutečných kumštýřů, kteří nabízí hezké věci, den plný setkání aktivních a neobyčejných lidí, kteří umí pobavit sebe i ty kolem. Cílem bylo setkání. Sousedské setkání na hezkém místě v příjemné atmosféře. A vypadá to, že se KORZO povedlo. Asi 2,5 tisíce lidí se se zastavovalo u stánků, muzikantů a divadelníků, korzovali, vedli řeči, tleskali a házeli mince do klobouku umělcům. Děti tančily a zpívaly a nakonec objevily rybáře, kteří je nechali chytit rybu.

Spolek děkuje všem, kteří přišli ostatní bavit : Kubovi Ročňákovi a všem z ORIGAMI, Zdeňkovi Hejkrlíkovi a spřízněným skupinám M-BAND, MADĚRA, JERRY A DCERY, Vláďovi Petráňovi a Sašovi Dalasovi - PEDÁL - co až do večera vyhrávali u stánku,  Oběma školním sborům - WALDORF BAND a JÁSAN (7. ZŠ), divadelníkům K´ZELNÍCI, Lucce Reitrové a Elišce Baťové (kytarové a flétnové preludie) a všem, kteří se podíleli a hlavně všem, co přišli a bavili se.

Příští rok KORZO BUDE!!! Jestli máte nápad, znáte někoho, kdo by tam neměl chybět, ozvěte se nám. Budeme rádi za vaše tipy.

Ohlasy na akci zde: http://pribramsky.denik.cz/kultura_region/korzo_obora20100529.html nebo zde: http://www.pribram.cz/clanek-horejsi-obora-se-podobala-karlovu-mostu-fotogalerie

taky tady http://www.pribramsko.eu/detail.php?ID=2133

27. 5. 10 - 10.30.36 SEČ

5.000!!!!

 

Právě v tento okamžik jsme docílili hranici 5.000 návštěv na našem webu. Gratulujeme jubilejnímu návštěvníkovi a žádáme ho, aby si vyzvedl cenu v D-klubu (denně od 18h)!

Čtenosti našich stránek a statistikám se budu věnovat příští týden podrobně. Nyní pouze malý přehled cen za jubilea:

5.000               sklenice majolky

7.777               místenka do volební komise ve volebním obvodě PB VI (komunálky)

10.000             drogistický balíček Spolku (mýdlo s Jelenem, Savo proti plísni, balíček  žvýkaček SEVAK, OKENA, ovocné víno a překvapení)

15.000             zájezd do Rtišovic

 

25. 5. 10

Kdo bude na Korze? (průběžně bude doplňováno)

 

Jana a Zdeněk Hejkrlíkovi
Maděra (Hejkrlíkovi, Josef Lukeš, Martin Lukeš, Jerry)
Jerry a dcery

Folková scéna bude reprezentovaná navzájem provázanými seskupeními, které můžete vidět dvakrát do roka na Huntíku a v putykách všelijakých, jak se jim zamane. Bavit vás budou nejen umně zvládnutými nástroji hudebními, ale také vtipnými průpovídkami a texty veselými.

ORIGAMI

Hudební akusticko - elektrická skládačka z Příbrami už hraje víc než rok a zájem o jejich hudbu je převeliký. Opakované koncerty v Junioru a také loňské hraní pro Spolek, spolu s faktem, že kluci jsou opravdu výborní muzikanti,  vystřelil kapelu mezi  pět nejoblíbenějších v Brdech a okolí. Ale dost bylo teorie, poslechněte si je sami: http://bandzone.cz/origami

M BAND

Někteří znají ještě pod starším názvem MINERAL BAND. Ale to je jedno. Seskupení kolem Oldy Zemana je rozeznatelné od jiných country bandů vlastními aranžemi některých známých songů a vícehlasými vokály, které jim z toho "hezky lezou". Kapela má domovskou scénu na K-farmě v Žežicích, tak jsme rádi, že slezli z kopce k nám do údolí.

K´ZÉLNÍCI

Říkáme si K’zélnici. Jsme malinké studentské divadlo. Představení Desperanda, strašná dcera vzniklo jako závěrečný projekt studia certifikátu dramatické výchovy na pedagogické fakultě Západočeské university v Plzni.

Hra samotná je psána jako commedia dell arte, my se tímto žánrem však jen inspirujeme. Stavíme na spontánnosti, nasazení a nadšení. Upoutat náhodného kolemjdoucího na veřejném prostranství, získat si jeho pozornost hudbou, zpěvem a upřímností, to je výzva, kterou si s oblibou užíváme. To těsné spojení herců s publikem, energie proudící oběma směry, zastavení reálného času nás okouzlilo. Nutí nás na sobě pracovat, zdokonalovat sebe i naše představení, hledat nové cesty k divákovi.

 

 

 

PEDÁL

je Vláďa "Laco" Petráň (kytara, flétna zpěv) a Saša Dalas (kytara zpěv), kteří hrají zlidovělé písně Semaforu, Javorů a Čechomoru už pět let po různých putykách a šencích. Vidět je můžete také ve skupinách Hračky a MIX (Vláďa) nebo s Pakáší (Saša). Když budou mít úspěch možná dojde i na Ivetu Bartošovou, kterou Vláďa imituje líp, než ona sama svede.

PETR, OTTO A JÁ

Folkrockový band, který mate svým názvem, je v Příbrami dostatečně známý. Zakládající dvojice Jirka Hejnic a Péťa Vašinů spolu hrají už od školky a brzy oslaví 100 let společného vystupování. Již několik let nejaktuálnějším počinem činorodé dvojice školkových kamarádů je právě Petr, Otto a Já, což znamená, že kromě Vašiny (Petr), Hejnice (Já) a druhého Hejnice (Otto) ještě na koncertech můžete vidět Vlastu Fraňka (exBonpari) a Ivana Koreného. Protože se zakládajícími členy nechodili do školky a ani nejsou v příbuzenském vztahu, nemají nárok na zvěčnění v názvu kapely...

POJ vystoupí na KORZE s prověřenými songy, které se tolik líbí ženám, dětem a psům a nikdo až do poslední chvíle nebude tušit, kolik jich vlastně bude hrát. Stejně to bude zase moc hezké. Tak se těšíme!

JÁSAN

Sbor působí při ZŠ Příbram VIII, Školní ul. již několik let. Nesdružuje výběrové žáky, ale vezme pod svá křídla všechny, kteří si chtějí zazpívat třeba jen tak pro radost. Tak se snaží Jásan zpívat pro radost sobě, ale i ostatním. Často navštěvuje se svým zpěvem domovy důchodců, zpívá v domovské škole na všech slavnostech, účastní se hudebních přehlídek, festivalů i humanitárních koncertů, z nichž mnohé i sám pořádá nebo spolupořádá. V nedávné době sobor organizoval i humanitární koncert pro Haiti. Jásan se svou dramaturgií zaměřuje převážně na lidové písně, ale i autorskou tvorbu

 

12. 5. 10

V sobotu 15. května si připomínáme první veselé výročí od uskutečnění objevitelské expedice TERRA INCOGNITA. Zachráněný deník výpravy je zde: http://michvocik.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=84669

Jako vzpomínku na první výročí zásadního objevu jsme dali do oběhu sběratelskou edici T-shirts: za stopade jsou k dostání v D- klubu. Na četné žádosti sdělujeme, že podepisování triček fanouškům nebude zpoplatněno a členové Spolku jsou připraveni každý sudý čtvrtek v době od 20.00 - 20.30 podepisovat. S lítostí zároveň dávám ve známost, že až do 8. července je kapacita D-klubu, v době podepisování, plně obsazena. Zájemci o podpisy, tak můžete přijít opět v první sudý čtvrtek po prázdninách (9. 9.), kdy bude autogramiáda probíhat v obchodním domě Skalka od 10.00 - 14. 00. Akci moderuje Agáta Hanychová. S veselým číslem vystoupí  Ing. Jiří Paroubek.

14. 4. 10

KORZO NA OBOŘE

Máme v Příbrami nový hezký kousek korza, proč ho nevyužít, řekli jsme si jednou, když za okny kulturáku lilo. A od slov SPOLEK nemá daleko k činům, tedy jsme přípravný výbor založili, funkce rozdali, nástěnky smělými plány a grafy ozdobili...zkrátím to, přemýšleli jsme, až se z nás kouřilo.

Takže, když Cimrman uměl přinést Pražanům moře, proč bychom my neuměli zařídit pro příbramské atmosféru Karlova mostu? Dokážeme to. Celou sobotu budou muzikanti, kreslíři, performeři a zajímaví kumštýři okupovat klidovou zónu Hořejší obora a rodinky na vycházce se budou zastavovat u jednotlivých vystupujících a radostně tleskat či výskat. Jistě pak do klobouku muzikuse nějakou minci hodí, aby ten mohl navečer hrdlo svlažit.

Po celém okruhu Obory umělci rozprostřeni budou tak, aby vzájemně se při produkci nerušili a diváctvo se mohlo procházkou přesouvat od jednoho k druhému. Nejméně osm kulturních zastávek mělo by být neustále živých. V průběhu dne se pak budou vystupující měnit a střídat, takže k vidění bude pořád něco nového. Pro děti rybáři nastaví několik prutů, aby si mohly vyzkoušet, jak se vlastně ryba chytá. K dispozici bude stánek s občerstvením a otevřené záchody. No, nebude to krásný den?

Pokud znáte ve svém okolí někoho nebo snad sami vyluzujete tóny příjemné, či umíte něco, co na ulici dá se předvést, neváhejte a kontaktujte nás. Místečko pro vás najdeme. Tak co? My se těšíme - vy taky?

 

30. 3. 10

jak jistě víte, dva veselí příznivci a potenciální členové čekatelé Spolku ve čtvrtek, čtveráci Dmitrij Medvěděv a Barack Obama, přijali pozvání našeho
Spolku, přistoupili na spolkem hlásaný pacifistický přístup řešení problémů dnešního globalizovaného světa a přijedou příští týden do Prahy podepsat
novou odzbrojovací smlouvu mezi Ruskem a USA. Stane se tak samozřejmě ve čtvrtek, a to 8.4.2010. Důvodem posunu o celý jeden týden je, že termín
1.4.2010, tedy čtvrtek a Apríl!, je již obsazený jinými čtveráky, kteří se budou ucházet o titul Ujo vtipkár 2010. Přejeme Barakovi a Dmitrijovi pevnou
ruku s pérem a hodně optimismu do budoucích akcí.

/MiG/15. 3. 10

MEDITUJTE SE SPOLKEM

Společenstvo se rozhodlo založit meditativní skupinu v rámci Spolku, která bude duchovně rozvíjet mentální schopnosti členů. Každý předposlední čtvrtek v měsíci, pak spolkoví duchovní očistí prostor D-klubu od negativních myšlenek a nánosů a zároveň budou po celou jednu hodinu setrvávat v hluboké meditaci pro světový mír. Zájemci o členství nechť se hlásí ve spolkovém ašrámu každé pondělí po východu slunce zbaveni nánosů civilizace (nazí),  na kolenou s mantrou "Jsem jen bídný červ" na rtech.

Na fotografii spolkového fotografa P. Burdy jsou zachyceni Mistři při duchovním cvičení.

 Otevíráme novou občasnou rubriku DOBRÉ RADY, ve které se budou objevovat nápady, tipy a ponoukáníčka k zlepšení životního komfortu našich fanoušků. Rubrika je připravována týmem Spolkových odborníků a jakékoli šíření či kopírování našich rad je velmi žádoucí.

 
 

DOBRÉ RADY

Změna stravovacích návyků ve středním věku
Většina strávníků chutných pokrmů v restauracích, dojde kolem třiceti let věku k poznání, že žaludek potřebuje generálkovat motor. Najednou zjišťuje, duchem stále mladý hoch (nebo dívka), že smažený řízeček, gulášek se šesti, Příbramský mls s bramboráčkem nebo nevinný smažáček, zůstává toliko ležet v žaludku, jako vyvrhnutý lachtan a ne a ne se pohnout peristalatikovat do střev. V důsledku toho, pak strávník (nebo strávnice) pociťuje tíhu a nesoustředí se řádně na práci, čímž klesá národní produkt, zvyšuje se nezaměstnanost, navrch získávají  Paroubci a celá země se žene do záhuby. A jde tomu zabránit! Včasná změna jídelníčku přináší blaho hochovi (i dívce) a zachraňuje zemi před blbci.
Přerod  z hospodského požírače tučných pokrmů a masa není během na krátkou trať. Síly je třeba rozvrhnout a etapizovat. Dnes si řekneme o kroku, kdy už poměrně zkušený hoch (či dívka) s několika marnými pokusy s kuskusem, jáhlemi a suchary, začíná postupovat vědecky. Ví, že centrum spokojenosti sídlí v mozku, který je propojen se zrakovým orgánem a logicky přichází na to, že je třeba tento spoj narušit. Žaludek řve hlady, ale  zmanipulovaný mozek brání vyplavit endorfíny, když vidí tučné sousto.  Okamžik pro fázi BV ( z anglického Blind vegetarian). Strávník se zaměří na oblohu, tu si dopřává na talíři dostatečně rozlehlou. Doporučujeme houskový knedlík, naprosto nevhodná je rýže. V okamžiku, kdy na stůl přistane talíř gulášku se šesti, hbitě schová všechny  lákavé kousky masa pod knedlík a ošálený mozek přijímá sousta bez výhrad. Stejně tak svačinka. Debrecínku klademe do rozříznuté bílé bagetky jako první a dáváme pozor, aby nepřečuhovala. Pak ji rychle zakryjeme sýrem a případně listem něčeho řapíkatého nebo salátu. Tato fáze trvá individuálně cca 3 roky. Poté přistoupíme, pod odborným dohledem ke zdravým potravinám. O tom, ale až příště.
 


21. 1. 10


Konečně spolu!
Na fotografii jsou vyobrazeni majitelé tohoto webu. Tito mladí a nadějní hledí vstříc do budoucnosti, kterou vidí každý někde jinde. Pokud se vám zdají povědomí, pak vězte, že se jedná o fotomontáž a všem skutečným majitelům těch krásných tváří se omlouváme.


18. 9. 09


SPOLEK VE ČTVRTEK  se narodil za dlouhých zimních večerů v restauraci v Kulturním domě v Příbrami. Teskno a pošmourno vládlo kraji, výhled z okna byl omezen krátkým denním svitem a polární noc opanovala mysl i duše všech ctihodných měšťanů. Nihilismus se šířil krajem a mnozí upadali do bezesného deliria. Zmar a šeď!

V době, kdy pandemie apatie vítězila na Březových Horách, Drkolnově, Rynečku i na Fantově louce, zraky aktivních se s nadějí upíraly k oknům Kulturhausu. Když už to vypadalo, že světélko naděje pohasíná, jako blaničtí rytíři vyjeli z Hausu zachránci kultury a mávaje programem spolkovým probudili měšťany ze zlého snu!

Petr Vašina, Zdeněk Hejkrlík a Libor Michvocík založili Spolek ve čtvrtek někdy v lednu roku devátého.

Jakmile sešel studený sníh, sešli se chrabří spolkoví bratři s představenými Divadla A. Dvořáka a díky přízni hvězd (a laskavosti ředitele) získali partnera důležitého.

Ve druhém měsíci devátého roku třetího tisíciletí bylo rozhodnuto, že Spolek bude svou činností podporovat život kulturní ve městě Příbrami,  přinášet radost a poučení v okrajových žánrech a zákoutích kultůry. Tak se stalo!

Ve čtvrtém měsíci devátého roku třetího tisíciletí sláva Spolku začíná zakladatelům přinášet popularitu, která je jejich skromným povahám nemilá. Doživotní rezervace a oprašování stolu, u kterého SVČ vznikl, byla ještě milou pozorností ošetřujícího personálu restaurace. Omezení pohybu zmíněných hrdinů po městě pro neustálé podepisování deníčků a spodního prádla mužů i žen, však již tolik radosti nepřinášelo a hlavně, odvádělo mysl bystrých mozků jiným směrem. Spolek se otevírá světu a přijímá nové členy

V šestém měsíci devátého roku třetího tisíciletí podnikají vybraní spolkoví dobrodruzi cestu objevnou -EXPEDICI TERRA INCOGNITA

V devátém měsíci devátého roku třetího tisíciletí je počet členů (včetně členů-čekatelů) 14 a další tucty klepou na dveře s vyplněnými formuláři. 

A protože i v čase letního odpočinku členové pilně snášeli nápady do našeho Kulturního úlu, konečně jsme zprovoznili stránky a vymysleli něco programů. Zatím máme domluveno, že:

1.   10. 09    otevřeme slavnostně Folkovými sedánkami Divadelní klub po renovaci
8.   10. 09     zahrají pro fajnšmekry JAZZ FACES
22. 10. 09     přijede záhadolog Ivan Mackerle popovídat o sibiřské Tunguzce. (Brzy bude spuštěna zde na stránkách možnost zamluvení lístků, což se zrovna pro tento pořad bude hodit)

V listopadu uvedeme v kině v rámci Filmového klubu dokument SLZY KONGA, Libor s Petrem zavítají opět s potulným cirkusem (Pákistánské perličky) do města s přednáškou a vyjednáváme koncert Jakuba a Katky (kdo jste byli na jejich koncertě na jaře, víte). V prosinci pak tradiční předvánoční koncert Petr, Otto a Já (snad s překvapením v sestavě) a to nezmiňuji aktivity, které jsme ještě nestihli vymyslet!

Tak tolik na úvod :-)

Libor
 

stránky vytvořilo Starhawk studios - natáčení videa | grafické studio | tvorba www stránek