Vznikli jsme jako neformální akční skupina na podzim roku 2008. Po dlouholetých zkušenostech s živou kulturou v Příbrami jsme si řekli, že zkusíme alespoň částečně vyplnit slepá místa tradičních pořadatelů a začali uskutečňovat malé klubové formy.

Díky kladnému ohlasu diváků jsme se postupně rozrůstali o další aktivisty a v lednu 2010 nám byly schváleny stanovy občanského sdružení. Rozšířili jsme tak řady oficiálních pořadatelů společenského života v Příbrami.
Od samého začátku říkáme, že naším cílem je maximálně vycházet vstříc divákům i vystupujícím a bavit se u toho. Nabízet to, co jiní nenabízejí a věnovat velkou pozornost propagaci. Říkáme, že Spolek ve čtvrtek se dá nejlépe popsat takto:

a) propaguje převážně amatérskou kulturu a malé formy
b) podporuje autorské aktivity členů spolku
c) vyhledává v Příbrami zatím neprezentované formy a nová místa kulturních produkcí a společenských aktivit
d) podporuje společné spolkové aktivity členů

Dnes (2015) je nás 20 členů. Za 6 let jsme připravili 145 akcí pro veřejnost. Předpokládáme, že v říjnu 2049 oslavíme ohňostrojem odhalení sochy Spolka u příležitosti 1.000 akce pořádané Spolkem ve čtvrtek. Tolik o nás.

Doporučujeme:

www.brdskyspoj.cz    www.pribramsko.eu    www.petrottoaja.cz

www.divadlopribram.eu   koupit knihu    www.eurotranslation.cz

www.asa-projekt.cz   www.steinermakovec.cz   www.1scv.cz

stránky vytvořilo Starhawk studios - natáčení videa | grafické studio | tvorba www stránek